جمعیت هلال احمر استان همدان

چهارشنبه 06 مهر 1401
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان همدان

تزریق ۵۸ مربی تازه نفس کمک های اولیه به کادر آموزشی هلال احمر

 وحید عرفانی

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان همدان از برگزاری آزمون مربیگری کمک های اولیه کد۳، با استقبال و حضور بیش از ۳۰۰متقاضی خبر داد.

وحید عرفانی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان همدان با بیان اینکه  ارائه آموزش های همگانی یکی از برنامه اصلی جمعیت هلال احمر محسوب میشود، از برگزاری دوره های آموزش عمومی کمک های اولیه مقدماتی، مهارت داوطلبی، عمومی امداد و عمومی نجات در سطح شعب جمعیت هلال احمر استان همدان خبر داد.
عرفانی با اشاره به برگزاری دوره های تخصصی امداد و نجات جاده ای، نجات در سیلاب، آواربرداری، تغذیه و اسکان اضطراری و اقدامات پیش بیمارستانی، گفت: دوره های تخصصی نیز به فراخور نیاز از سوی معاونت آموزش و‌پژوهش هلال احمر برگزار میگردند.
وی در همین زمینه از برگزاری آزمون مربیان کمک های اولیه کد۳ در استان همدان خبر داد و افزود: پیرو اطلاع رسانی های قبلی صورت گرفته، علاقه مندان  مشروط به گذراندن دوره های آموزشی عمومی هلال احمر و دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی، می توانستند برای شرکت در این آزمون ثبت نام نمایند.
عرفانی با بیان اینکه نهایتأ ۳۱۰ تن برای آزمون مربیگری کمک های اولیه ثبت نام کردند، خاطرنشان کرد: این آزمون ها در دو مرحله در تاریخ ها بیست و پنجم بهمن و سوم اسفند ماه سالجاری برگزار شد.
 
معاون آموزش هلال احمر همدان از قبولی مجموعأ ۵۸ تن شامل ۳۴ خانم و ۲۴ آقا در آزمون فوق الذکر سخن گفت و افزود: قبول شدگان در آزمون کتبی، در دوره آموزشی مهارت های عملی نیز شرکت کرده و در آموزش عملی هم آزمون پایان دوره خواهند داشت.
ایشان در خاتمه یادآور شد:  قبول شدگان  در هر دو آزمون تئوری و عملی، در گام سوم، در دوره آموزش «روش تدریس» شرکت کرده و با آمادگی کامل به عنوان مربی به شعب جمعیت هلال احمر استان همدان تزریق خواهند شد.
عرفانی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و نیاز به بسترسازی برای آمادگی کامل نجاتگران و امدادگران فعال در پایگاهها، اظهار کرد:  به همین منظور در روزهای پایانی سال ۹۹، دوره بازآموزی کمک های اولیه مقدماتی و اقدامات پیش بیمارستانی را هم برگزار خواهیم کرد.
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *